KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8692304
nr 869 2304
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Pastell, Evy Låås (1923-1999), flicka med hund, stämpelsign. a tergo bm: 50x65
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:12:14
10/1 18:06:09
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås